Olympia Electronics

logoen

 

Olympia Electronics

Firma Olympia Electronics, założona w 1979 r., zajmuje się rozwojem innowacyjnych systemów bezpieczeństwa elektronicznego wykorzystujących najnowsze technologie. Firma zatrudnia 165 pracowników, przy czym 10% z nich pracuje w dziale badań i rozwoju.

Olympia Electronics jest liderem w branży bezpieczeństwa elektronicznego w Grecji i eksportuje swoje produkty do 72 krajów. Jest to jeden z najstarszych i największych producentów sprzętu elektrycznego i elektronicznego w Grecji. W 1981 r. firma rozpoczęła produkcję oświetlenia awaryjnego, a w 1985 r. – produkcję przeciwpożarowych systemów alarmowych. Od 1990 r. firma stale poszerza swoją ofertę, wychodząc naprzeciw wymaganiom światowego rynku i wykorzystując najnowsze technologie, dzięki czemu pozostaje liderem w branży. Olympia Electronics oferuje następujące rodziny produktów:

  • oświetlenie awaryjne;
  • systemy przeciwpożarowe;
  • systemy wykrywania gazu;
  • systemy kontroli dostępu dla hoteli;
  • systemy antywłamaniowe;
  • termostaty elektroniczne;
  • elektroniczne pułapki na owady;
  • oświetlenie awaryjne do zastosowań morskich;
  • systemy przeciwpożarowe do zastosowań morskich.

Firma OLYMPIA ELECTRONICS S.A., skupiając się na jakości produktów, wdrożyła procedury produkcyjne i kontrolne, aby zapewnić pełną zgodność produktów z europejskimi normami. Produkty firmy posiadają certyfikaty nadane przez takie laboratoria jak: LPCB, VdS, TUV, H.E.E.Q.A.C, Lloyd’s Register, EVPU, ANCO, EMV, PHOENIX TEST LAB, LS i MIKES BABT, jak również certyfikaty ZEA, GOST, EURO CERT i oznakowanie CE.

Firma stosuje nastawiony na jakość system pełnego zarządzania IQMS, w którego skład wchodzą m.in. systemy zarządzania jakością oraz systemy zarządzania środowiskiem, higieną i bezpieczeństwem personelu. Posiada również certyfikaty zgodności z normami ISO 9001, OHSAS 18001 i ISO 140001. Firma Olympia Electronics dwukrotnie (w 2005 i 2011 r.) otrzymała nagrodę fundacji EFQM za „dążenie do doskonałości”. Dzięki temu wyróżnieniu mogła wprowadzić w życie plan doskonalenia organizacji, osiągając jeszcze lepsze rezultaty. Nagrodę przyznano w uznaniu wysiłku, jaki spółka włożyła w doskonalenie procesów i procedur, które zostały dokładnie zbadane przez ekspertów EFQM. Przeprowadzono również rozmowy z pracownikami, managerami i innymi ekspertami. Ponadto w 2011 r. spółka otrzymała nagrodę Brązowej Pszczoły Europejskiej Sieci Etyki w Biznesie.

 

Pracownicy uczestniczący w projekcie

Ms Anna Daskalakianna500 Anna Daskalaki pracuje jako inżynier elektryk ds. systemów przeciwpożarowych, systemów oświetlenia awaryjnego, systemów wykrywania gazu i systemów gaśniczych do zastosowań lądowych i morskich w Dziale Badań i Rozwoju Olympia Electronics S.A. od stycznia 2015 r. Prowadziła też zajęcia z robotyki dla dzieci w wieku 8-16 lat. Jest również sędzią ds. projektów robotów konkursu dla konstruktorów robotów „Mistrzostwa Grecji FLL” (Pierwszej Ligi Lego). Pracowała jako partner zewnętrzny w spółce Alexandrer Innovation Zone S.A., gdzie pomagała firmom rozpoczynającym działalność ulepszyć plany biznesowe i pozyskiwała beneficjentów dla programów rządowych. Uczestniczyła w wielu seminariach, warsztatach i konferencjach na różne tematy. Jest ekspertem w takich dziedzinach jak: wykrywanie pożarów i wycieków gazu w budynkach i instalacjach morskich, systemy energetyczne, energia odnawialna, wydajność energetyczna, inteligentne sieci energetyczne, robotyka, obliczeniowa i sztuczna inteligencja, informatyka, elektronika, zarządzanie projektami i innowacyjne praktyki.
Ms Sissy Fotopoulousissy Spyridoula (Sissy) Fotopoulou pracuje w Dziale Łańcucha Dostaw Olympia Electronics S.A. od 2013 r. Obecnie zajmuje stanowisko kierownika ds. łańcucha dostaw. Zna trzy języki obce (angielski, francuski i włoski). Czterokrotnie otrzymała nagrodę Greckiego Towarzystwa Matematycznego. Uczestniczyła w wielu seminariach, warsztatach i konferencjach na różne tematy. Jest ekspertem w takich dziedzinach jak: logistyka, łańcuch dostaw, zarządzanie zapasami, zarządzanie magazynem, bieżące problemy związane z logistyką i łańcuchem dostaw, zarządzanie projektami, zarządzanie informacją, efektywność energetyczna, kwestie związane z jakością powietrza w pomieszczeniach, rozwój ekologiczny i nowe technologie, inżyniera, statystyka, ekonomika przedsiębiorstw i wszelkie aktualne problemy rynku.